Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Może Ci się wydawać, że szybka sprzedaż mieszkania to oksymoron – masz na pewno świadomość, ile formalności czeka zarówno na Ciebie, jak i na Twojego potencjalnego kontrahenta. Musisz jednak wiedzieć, że wszystko zależy od Twojego inteligentnego, metodycznego działania. W niniejszym artykule pokażemy Ci, jak sprzedać mieszkanie szybko.

Szybka sprzedaż nieruchomości – od czego zacząć?

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Tak naprawdę, nie ma jednej, złotej rady, która bezapelacyjnie zapewni Ci sukces na tym polu. Sprzedaż mieszkania to szereg zmiennych, często niezależnych od Ciebie. To, na czym musisz się skupić, to drobne, niepozorne detale, które dopiero składając się w całość, sprawią, że szybka sprzedaż mieszkania będzie możliwa.

Ogłoszenie w rodzaju „pilnie sprzedam mieszkanie”, to stanowczo za mało. Jeśli poświęcisz trochę więcej czasu na przygotowania, to paradoksalnie, masz dużo większe szanse na szybką sprzedaż. Zacznij od przyjrzenia się zbywanej nieruchomości krytycznym okiem. Przeanalizuj wszystkie jej wady i zalety.

Miej na względzie, że nie każde mieszkanie prędko znajdzie nowego właściciela. Nieruchomości o znacznych śladach eksploatacji, podniszczone i uszkodzone, które aż proszą się o remont, będą musiały czekać na nabywcę znacznie dłużej.

Dlatego też, w pierwszej kolejności napraw wszystkie usterki i zainwestuj w niezbędne remonty. Nie zapomnij o odświeżeniu mieszkania – nowo pomalowane ściany znacznie podnoszą wartość nieruchomości, a nie jest to duży koszt.

Szybka sprzedaż nieruchomości to przede wszystkim dobre, pierwsze wrażenie. Dzięki tym kilku krokom, opisanym wyżej, bez trudu zachwycisz potencjalnego nabywcę w trakcie oględzin i nakłonisz go do kontynuowania negocjacji.

Rzecz jasna, nie inwestujesz pieniędzy w zbywaną nieruchomość tylko po to, by przyspieszyć transakcję. Zadbanie o sprzedawane mieszkanie, realnie wpływa na jego wartość, o czym przekonasz się, gdy zaprosisz rzeczoznawcę na wycenę.

Notariusz – kto to jest i jaka jest jego rola przy sprzedaży mieszkania?

Notariusz, czyli człowiek zabezpieczający transakcję

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Przygotuj dokumenty!

Szybka sprzedaż mieszkania nie leży wyłącznie w Twoim interesie. Wielu nabywców również pragnie przejść przez tę procedurę jak najprędzej. Możesz im pomóc w tej decyzji, przed spotkaniem przygotowując komplet dokumentów i załatwiając niezbędne formalności.

Zacznij od rzeczoznawcy. Jego opinia, wystawiona w formie operatu szacunkowego, może mieć kluczowe znaczenie nie tylko dla Urzędu Skarbowego, ale również dla potencjalnego nabywcy. Taki dokument, to dla kupca najlepszy dowód Twojej uczciwości.

Zatroszcz się jeszcze zawczasu o dwa dokumenty, istotne przy tego typu transakcjach. Pierwszym z nich jest odpis z księgi wieczystej, właściwej dla danej nieruchomości. Dzięki niemu Twój potencjalny kontrahent będzie miał pewność, że stoi przed nim prawowity właściciel mieszkania.

Ostatnią przeszkodą, której pokonanie pozwoli Ci na szybką sprzedaż nieruchomości, jest zaświadczenie o braku jej zadłużenia. Chociaż sprzedaż zadłużonego mieszkania również jest możliwa, to jednak wymagałaby większej ilości przygotowań, zabierając nieco więcej czasu.

Co powinna zawierać umowa sprzedaży mieszkania?

Chcę sprzedać mieszkanie, co powinna zawierać umowa?

Szybka sprzedaż mieszkania – ogłoszenie

Jeżeli podążałeś zgodnie z wytycznymi, które opisujemy wyżej w tym artykule, to szybka sprzedaż nieruchomości jest już tuż za rogiem. Twoim jedynym zadaniem jest na ten moment znalezienie nabywcy.

Odpowiednio skomponowane ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, to połowa sukcesu. Po raz kolejny musisz zwrócić uwagę na pozornie nieistotne detale, które razem stworzą skuteczną całość.

Pierwszym, co przykuje wzrok kupca, będzie zdjęcie tytułowe. Umieść na nim pomieszczenie, które Twoim zdaniem jest najlepszym reprezentantem zbywanej nieruchomości.

Kolejną rzeczą jest tytuł ogłoszenia. Jeśli szybka sprzedaż mieszkania ma dojść do skutku, to musi on być konkretny. Zawrzyj informacje o cenie, metrażu i ilości pokoi. Dla osoby przymierzającej się do kupna mieszkania są to kluczowe informacje.

I nigdy nie zapominaj o najważniejszym – o uczciwości. Nie ukrywaj żadnych mankamentów i wad, a jeśli ich występowanie jest zależne od Ciebie – usuń je, zanim wystawisz ogłoszenie.

Ostatecznie, zawsze możesz po prostu zaufać specjalistom. Nasze biuro, od wielu lat świadczy kompleksowe usługi w zakresie handlu nieruchomościami. Zapewniając profesjonalną opiekę i wsparcie, bez problemu stawiamy czoła wszelkim wyzwaniom. 

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!